Věž u litoměřické katedrály se otevře již tuto sobotu

Jana Michálková 24.dubna 2012

Věž u litoměřické katedrály se otevře již tuto sobotuVěž u katedrály sv. Štěpána na Dómském náměstí v Litoměřicích mohou zájemci navštívit už tento víkend! V sobotu a v neděli 28. a 29. dubna 2012 bude přístupná od 10 do 17 hodin.

 

Věž u katedrály sv. Štěpána na Dómském náměstí v Litoměřicích bude od tohoto víkendu opět otevřena pro veřejnost. V letošním roce bude její provoz zajišťovat Biskupství litoměřické prostřednictvím společnosti s r.o. In Principio. Změnou provozovatele (v předchozích dvou letech to bylo Centrum cestovního ruchu Litoměřice) budou rozšířeny návštěvnické hodiny pro veřejnost. Zájemci mohou věž u katedrály navštívit v květnu a říjnu o víkendech v době od 10 do 17 hodin, v červnu až září pak každý den - také od 10 do 17 hodin.

Věž je pro veřejnost zpřístupněna již třetím rokem. Letošní novinkou jsou medailony litoměřických biskupů s fotografiemi, informace o historii Dómského pahorku a zdejších budov nebo informace o zvonech ve věži.

Biskupství rovněž zažádalo o finanční příspěvek z nadačních fondů na vybavení a obnovu věže, a pokud uspěje, chtěli bychom ještě v letošním roce pořídit panely a vitríny, abychom mohli nabídku v prostorách věže rozšířit o pořádání výstav fotografií, případně vystavit ornáty, liturgické předměty, historické knihy apod. Návštěvníci se tedy mají jistě na co těšit.

Vstupné zůstává stejné jako v minulém roce: dospělí zaplatí za vstupenku 50,- Kč, děti do 6 let mají vstup zdarma, děti od 6 do15 let, studenti, důchodci a ZTP zaplatí za vstupenku 25,- Kč. Rodinné vstupné zůstává ve výši 100 Kč.

Pokladna je umístěna v přízemí věže. Od června si tu budou moci návštěvníci zakoupit kromě pohlednic a suvenýrů také drobné občerstvení.

Věž u katedrály sv. Štěpána je se svými 65 metry nejvyšším vyhlídkovým bodem ve městě. Biskupství litoměřické ji pro veřejnost zpřístupnilo před třemi lety, poté co litoměřický biskup Jan Baxant podepsal se starostou města Ladislavem Chlupáčem memorandum o vzájemné spolupráci, jejímž cílem je úspěšný rozvoj cestovního ruchu ve městě a v regionu.

 

Ve zkratce:
Věž je přístupná:
květen a říjen: pouze v sobotu a neděli - od 10.00 do 17.00 hodin
červen, červenec, srpen a září: každý den - od 10.00 do 17.00 hodin

Vstupné:
dospělí: 50,- Kč
děti 6-15 let, studenti, důchodci, ZTP: 25,- Kč (děti do 6 let: zdarma)
rodinné vstupné: 100 Kč