Vinobraní 2010 Velké Žernoseky

Jana Michálková 9.září 2010

Vinobraní 2010 Velké ŽernosekyNový litoměřický děkan farnosti u Všech svatých R.D. Józef Szeliga požehná v sobotu 18. září 2010 dopoledne víno v kostele sv. Mikuláše ve Velkých Žernosekách. Mší svatou a žehnáním vína zahájí sobotní program letošního vinobraní v obci.

 

Program  vinobraní

Pátek  17. září

Žernosecké vinobraní zahájí večerní  průvod obcí s ukázkami historického šermu a dobovou hudbou. Od 20 hodin program pokračuje taneční zábavou (podle počasí v kulturním domě nebo na návsi); bez vstupného.

 

Sobota 18. září

V 11 hodin začíná v místním kostele sv. Mikuláše mše svatá s žehnáním vína. V loňském roce ji sloužil a zdejší vinice požehnal emeritní litoměřický biskup Mons. Josef Koukl (zemřel 22. května 2010). V letošním roce žernosecké víno požehná a mši svatou bude sloužit litoměřický děkan R.D. Józef Szeliga. Před mší a po jejím skončení zazpívá v kostele ženský komorní sbor z Litoměřic Cantica Bohemica pod vedením sbormistra PhDr. Vladimíra Frühaufa.

Na programu, který bude probíhat na návsi, jsou ukázky řemesel, vystoupení dětí místní základní a mateřské školy nebo skupin historického šermu. Od 13 hodin projde obcí průvod. Následovat budou hudební vystoupení. Od 20 hodin se bude v místním kulturním domě konat vinařská zábava (vstupné je 100 korun).

 

Vinobraní - vstupné: dospělí 100,- Kč, důchodci 50,- Kč a děti od 6 do 15 let 20,- Kč. Děti mladší šesti let zdarma.