Víra je dobrodružstvím, říká mladým v Madridu biskup Posád

Jana Michálková 17.srpna 2011

Víra je dobrodružstvím, říká mladým v Madridu biskup Posád„Pevně se držte víry,“ to bylo heslo první české katecheze na Světových dnech mládeže v Madridu, kterou vedl světící biskup českobudějovické diecéze Pavel Posád pro tisíce poutníků z České republiky.

17. 8. 2011 Madrid

Věci neviditelné jsou důležitější než ty viditelné, zdůrazňoval mladým, kteří se shromáždili v pavilonu de Convenciones . O pestrý dopolední program se tu účastníkům setkání stará přípravný tým Sekce pro mládež České biskupské konference. Modlitby, katecheze a svědectví střídají scénky, písně hudební skupiny Credenc a komentáře mladých moderátorů. Pro zábavu i praktické informace vychází každodenně časopis české výpravy Koře?. V televizi Noe je možné sledovat přímý přenos z dopoledních programů vždy v 9.45 hodin.

Španělsko je centrem mnohých křesťanských hnutí a řeholních společenství. Během dnešního odpoledne představují své charisma a svoji činnost na různých místech Madridu a umožňují tak mladým poutníkům z celého světa, aby se s nimi seznámili.

Anežka Hesová, tisková mluvčí Českého centra v Madridu

 

Obr

Program pro české poutníky je zpestřen humornými scénkami, foto Vojtěch Podstavek

 

Obr

Mše sv. v Českém národním centru, foto Vojtěch Podstavek

 

Obr

Účastníci Světových dní mládeže na českém dopoledním programu, foto Vojtěch Podstavek

 

Obr

První katecheze biskupa Pavla Posáda, foto Vojtěch Podstavek