Vyšla nová Zdislava

Hana Klára Němečková 4.ledna 2013

Vyšla nová ZdislavaVyšlo lednové číslo Zdislavy, časopisu litoměřické diecéze.

 

V úvodníku si můžete přečíst o nových pravidlech předplatného od 1. ledna 2013 či poskytování darů na provoz tohoto časopisu (budeme o nich ještě informovat i na tomto webu).

V rozhovoru s paní Želmírou J. Matlochou se věnujeme Klubu aktivních seniorů, který působí v Liberci. Na stránkách věnovaných podkrkonošské farnosti Semily se mj. dozvíte, co to je Veselá společnost nebo semilský efekt. S Radkem Rejškem opustíme na jeden ročník Zdislavy varhany a budeme opět poznávat zvony naší diecéze. Napoprvé nás čeká veliké překvapení ve věži kostela sv. Martina v Libuni na Jičínsku.

V sobotu 8. prosince 2012 vysvětil biskup Jan Baxant dva nové kněze. Zprávu o této události najdete i s homilií na straně 10, vracíme se k ní i ve fotogalerii. Ostatním zprávám z konce roku v diecézi jsme určili následující čtyři strany.

Za příspěvky do rubriky Napsali jste děkujeme učitelkám Ivě Reichové a Evě Kučerové z církevní katolické školy v Bohosudově, panu Milanu Marešovi z Mladé Boleslavi, panu Jaroslavu Dostálovi z Jedlky, paní Daně Tiché z Brna a panu Pavlu Wolfovi z Kadaně. Těšíme se na další spolupráci!

Dvojstrana pod titulem „Člověk nám není lhostejný patří charitě v Ústí nad Labem. Najdete zde i praktické informace k Tříkrálové sbírce 2013.

Mezi pozvánkami upozorňujeme na pouť ve Filipově, Týden modliteb křesťanů, seminář o nové evangelizaci nebo množství tříkrálových koncertů. Pravidelná poutní mše svatá v Mariánských Radčicích, na kterou zveme na straně 20, se výjimečně uskuteční nikoliv 13. ledna, ale již v sobotu 12. ledna. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Na závěrečných stránkách jsme pro vás umístili přehled letošních sbírek a míst, kde můžete v Roce víry získat plnomocné odpustky a nabídku vzdělávacích kurzů školy Jabok v Praze.

Uzávěrka dalšího, únorového čísla Zdislavy je v úterý 8. ledna. Do tohoto data, vážení čtenáři, rádi uvítáme všechny vaše zprávy z farností, příspěvky do rubriky Napsali jste i pozvánky na únorové akce u vás.

Objednat časopis Zdislava si můžete na adrese Redakce Zdislava, Dómské náměstí 9, Litoměřice 412 88, e-mailem na zdislava@in.cz nebo telefonicky na čísle 775 598 604. Jeden výtisk stojí 20 Kč. Uzávěrka je vždy k 8. dni v měsíci. Starší čísla najdete v elektronické podobě na našich internetových stránkách.