Vyšla nová Zdislava

Hana Klára Němečková 31.ledna 2013

Vyšla nová ZdislavaVyšlo únorové číslo Zdislavy, časopisu litoměřické diecéze.

 

Sami nedokážeme nic, tak zní titulek úvodníku generálního vikáře P. Stanislava Přibyla na téma nově ustaveného Fondu solidarity litoměřické diecéze. O několik stran později si můžete přečíst také rozhovor s ním o tom, co znamená pro naši diecézi zákon o majetkovém vyrovnání mezi státem a církvemi, který vstoupil v platnost 1. ledna tohoto roku.

V pravidelných rubrikách představujeme a také vítáme farnost Vejprty, která je od 1. ledna 2013 součástí naší diecéze, a přinášíme rozhovor s dominikánem P. Janem Rajlichem z Jablonného v Podještědí o evangelizaci a evangelizačním hnutí Světlo-Život. Radek Rejšek tentokrát věnuje pozornost skutečnosti, že „zvony patří mezi památky, které naši minulost nejen pamatují, ale dokonce o ní vyprávějí. Zavítáme s ním například do zvonice v Mečeříži nebo věže kostela v Mladé Boleslavi. R.D. Martina Davídka, nového biskupského vikáře pro pastoraci, jsme se zeptali, jaké jsou jeho úkoly a co bude dělat v nejbližší době. Krátkých zpráv z diecéze se nám tentokrát vešlo do Zdislavy jen několik, ty, na které se nedostalo, přineseme v příštím čísle. Za příspěvky do rubriky Napsali jste děkujeme Ing. Ondřeji Brunovi z Akademické duchovní správy ČVUT, paní ředitelce Mgr. Evě Červinkové z Oblastní charity Most, Lucii Kubecové z Vysoškolského společenství Liberec a paní ředitelce Bc. Mgr. Janě Pucharové ze školy v Bohosudově. Stránky 18 a 19 patří Oblastní charitě Šluknov, najdete zde ale i informaci o novém projektu charity v Mostě. Na posledních stránkách únorového čísla nechybí pozvánky (upozorňujeme, že je možné se již přihlašovat do Noci kostelů 2013), několik titulů z nabídek Karmelitánského nakladatelství a Paulínek a výběr z diářů Mons. Jana Baxanta a P. Stanislava Přibyla.

Uzávěrka dalšího, březnového čísla Zdislavy je v pátek 8. února. Do tohoto data, vážení čtenáři, rádi uvítáme všechny vaše zprávy z farností, příspěvky do rubriky Napsali jste i pozvánky na březnové akce u vás.

Objednat časopis Zdislava si můžete na adrese Redakce Zdislava, Dómské náměstí 9, Litoměřice 412 88, e-mailem na zdislava@in.cz nebo telefonicky na čísle 775 598 604. Jeden výtisk stojí 20 Kč. Uzávěrka je vždy k 8. dni v měsíci. Starší čísla najdete v elektronické podobě na našich internetových stránkách.