Vyšla nová Zdislava

Hana Klára Němečková 2.května 2013

Vyšla nová ZdislavaVyšlo květnové číslo Zdislavy, časopisu litoměřické diecéze.

 

Květnovou Zdislavu uvádí pozvánka na blížící se Noc kostelů Kristýny Solničkové, koordinátorky akce v naší diecézi, spolu s letošním pozdravem Mons. Jana Baxanta.

V rozhovoru představujeme novokněze Josefa Peňáze a Pavla Morávka, kteří nyní oba  působí na arciděkanství v Liberci. Podíváme se spolu s Milanem Mordačikem do farnosti Dubá. Radek Rejšek se ve svém putování za zvony litoměřické diecéze vrací k nedávnému barbarskému zničení památného zvonu v Krnsku nedaleko Mladé Boleslavi. V krátkých zprávách z diecéze si můžete přečíst např. o diecézním setkání mládeže nebo o misijní cestě do Ugandy, kterou podnikli o Velikonocích zástupci Papežských misijních děl. Biskupský vikář pro pastoraci Martin Davídek pro nás napsal malé zamyšlení o slavení svatodušních svátků a zve nás na Národní pouť do Svaté země a adoraci se Svatým otcem.

Za příspěvky do rubriky Napsali jste děkujeme Mgr. Janě Švecové, DiS, sociální pracovnici ze Salesiánského střediska Štěpána Trochty v Teplicích, Ing. Antonínu Schauerovi, veliteli Severočeské delegace lazariánů z Liberce, a Mgr. Haně Křížkové, pastorační asistentce z Ústí nad Labem.

Dvě stránky jsme věnovali třem hospicovým zařízením působícím na území naší diecéze - v poslední době se potýkají se závažnými finančními potížemi. Diecézní charita Litoměřice upozorňuje na svou bezplatnou Poradnu pro osoby v zadluženosti, na kterou se každým rokem obrací stále více lidí. Nechybí ani pozvánky a výběr z knižních nabídek Nakladatelství Paulínky a Karmelitánského nakladatelství. V závěrečné fotogalerii se můžete podívat na Velikonoce s panem biskupem.

 

Uzávěrka dalšího, červnového čísla Zdislavy je ve 8. května. Uvítáme všechny vaše zprávy z farností, příspěvky do rubriky Napsali jste i pozvánky na červnové akce u vás.

Objednat časopis Zdislava si můžete na adrese Redakce Zdislava, Dómské náměstí 9, Litoměřice 412 88, e-mailem na zdislava@in.cz nebo telefonicky na čísle 775 598 604. Jeden výtisk stojí 20 Kč. Uzávěrka je vždy k 8. dni v měsíci. Starší čísla najdete v elektronické podobě na našich internetových stránkách.