Vyšlo nové číslo časopisu Zdislava

Hana Klára Němečková 2.července 2012

Vyšlo nové číslo časopisu ZdislavaVyšlo prázdninové číslo Zdislavy, časopisu litoměřické diecéze.

 

Úvodník R.D. Miroslava Dvouletého z Jirkova má titulek Čas léta, dovolených a poutí. Tématu poutí a putování se věnuje i duchovní slovo P. Stanislava Jonáška SDB z Teplic a článek historika Ludomíra Kocourka o Krušnohorské poutní cestě.  Rubrika Představujeme farnost patří farnímu obvodu Postoloprty.  J.M. can.  Jan Nepomuk Jiřiště, farář z Bělé pod Bezdězem, nás seznamuje s jednou z nejvzácnějších památek mariánské úcty spjatých s územím naší diecéze, Madonou mosteckou, a diecézní organolog Radek Rejšek s varhanářskými skvosty pod Milešovkou. V rubrice Charita ČR nás Edith Kroupová z Diecézní charity Litoměřice upozorňuje na činnost dobrovolníků a jejich v březnu otevřené centrum.  Přinášíme vám také dvoustránkovou zprávu o Noci kostelů v naší diecézi a tip na výlet Miroslava Těšiny z Klubu českých turistů (pokračujeme ve Svatojakubské poutní cestě na etapě Mnichovo Hradiště - Mladá Boleslav). Nechybí ani malý výběr z titulů nabídky Karmelitánského nakladatelství a samozřejmě pozvánky.

Příspěvky čtenářů v rubrikách Napsali jste a Zprávy z diecéze jsou tentokrát zvláště četné (děkujeme Marii Jůnové ze Skočic, Daně Tiché z Brna, Heleně Sejkorové z Lučan nad Nisou, Marii Bémové z farnosti Liberec - Vratislavive nad Nisou, Martině a Michalovi Olekšákovým z farnosti Dlouhý Most, Marii Gottfriedové z Trmic, Haně Vrtílkové ze Žatce, Janě Pucharové, ředitelce Biskupského gymnázia a základní školy Bohosudov, Petrovi Tarabovi z Nového Města pod Smrkem, P. Pavlu Koudelkovi SJ z Jiřetína pod Jedlovou, Barboře Konečné z Liberce, Markétě Hendrychové z Mostu-Vtelna a Jiřímu Smolkovi, jáhnovi z Ústí nad Labem).

Následující číslo časopisu vyjde po prázdninách (uzávěrka 8. srpna).  Zdislava vychází desetkrát ročně. Jedno číslo stojí 20 Kč.

Objednat časopis Zdislava si můžete na adrese Redakce Zdislava, Dómské náměstí 9, Litoměřice 412 88 nebo e-mailem na zdislava@dltm.cz, případně telefonicky na (+420) 416 707 536. V elektronické podobě jej najdete na našich internetových stránkách.