Vyšlo nové číslo časopisu Zdislava

Hana Klára Němečková 5.října 2012

Vyšlo nové číslo časopisu ZdislavaVyšlo říjnové číslo Zdislavy, časopisu litoměřické diecéze.

 

Úvodník P. Bartoloměje Černého OFM je věnován sv. Františkovi, jehož svátek připadá na začátek měsíce, 4. října. Rozhovor s R.D. Mgr. JCLic. Pavlem Andršem se týká hlavně církevního práva, ale nejen jeho. Titulek duchovního slova P. Viléma Štěpána O.Praem. zní Panna Maria Růžencová a Rok víry. Pravidelná rubrika Představujeme farnost patří tentokrát farnímu obvodu Hrádek nad Nisou, kde již 42 let působí P. Tomáš Genrt OFM. Za památnými varhanami se s Radkem Rejškem vypravíme do Libočan a Nového Sedla. Mgr. Martin Flosman pro nás připravil článek Kapucíni v uniformě o vojenských duchovních, kteří za druhé světové války působili v naší zahraniční armádě na západě. V říjnové Zdislavě najdete jeho první část, dokončení příště. Krátké zprávy přinášíme z Rumburka, Bohosudova, Litoměřic a Milešova, z Brna jsme dostali informaci o příjezdu ostatku sv. Zdislavy. Za zprávy a za příspěvky do rubriky Napsali jste děkujeme paní Kláře Mágrové, paní Ivaně Růžičkové, panu Karlu Pažourkovi, P. Janu Rajlichovi OP, paní Marii Mazancové, paní Brigitě Janovské, paní Veronice Rabiňákové a panu Vladimíru Turkovi. Na dvoustraně věnované charitě představujeme Oblastní Charitu Sobotka.

Nechybí ani pozvánky, výběr z programu Proglasu a z knižních titulů z nabídek Karmelitánského nakladatelství a Paulínek. Ve fotogalerii můžete vidět vítěze dětské výtvarné soutěže Moje noc kostelů. Na straně 22 je tradičně výběr z diářů Mons. Jana Baxanta a P. Stanislava Přibyla CSsR, nově informace o nedávno zřízené sekci diecézních webových stránek Jak nás podpořit.

Následující číslo Zdislavy vyjde na konci měsíce října. Časopis vychází desetkrát ročně. Jedno číslo stojí 20 Kč.

Objednat časopis Zdislava si můžete na adrese Redakce Zdislava, Dómské náměstí 9, Litoměřice 412 88 nebo e-mailem na zdislava@dltm.cz, případně telefonicky na (+420) 416 707 536. Starší čísla v elektronické podobě najdete na našich internetových stránkách.

Těšíme se na další spolupráci při spoluvytváření našeho diecézního časopisu.