Vyšly texty k Týdnu modliteb za mládež

Hana Klára Němečková 11.února 2013

Vyšly texty k Týdnu modliteb za mládežSekce pro mládež České biskupské konference vydala brožurku k letošnímu Týdnu modliteb za mládež, který proběhne 17. – 24. března 2013.

 

Brožurka má podpořit modlitbu za významné letošní akce pro mládež (setkání s biskupem o Květné neděli a Světový den mládeže v Rio de Janeiro) a zejména za mládež samotnou. Obsahuje úvodní slovo Mons. Pavla Posáda, pomocného biskupa českobudějovického a delegáta ČBK pro mládež, a znění každodenní modlitby doporučené jednotlivcům nebo pro společenství mládeže. Texty pro jednotlivé dny jsou potom zaměřeny na určité téma: vybraný úryvek z Bible a z papežského poselství pro Světový den mládeže 2013, krátké zamyšlení, úkol a návrh přímluv pro mše svaté.

 

Brožurku v elektronické podobě si můžete stáhnout zde.

 

Z úvodních poznámek:

Letošní „Týden modliteb za mládeže prožíváme ve znamení oslav XXVIII. světového dne mládeže, který se slaví v jednotlivých diecézích a v červenci s papežem Benediktem XVI. v brazilském Rio de Janeiro (23. - 28. července 2013). Motto, které papež vybral pro letošní rok, zní: „Jděte, získejte za učedníky všechny národy (Mt 28,19). Benedikt XVI. se v poselství, které mladým lidem zaslal, dotýká i probíhajícího Roku víry. Navržené modlitby jsou sestaveny pro použití v Týdnu modliteb za mládež (např. jako přímluvy ve mši), ale je možné je využít i během bohoslužeb v jiných dnech či během osobní modlitby či modlitby v menších skupinách.

Modleme se společně za mladé lidi.

Mladí, modlete se společně za sebe navzájem.