Výstava \""Benedikt XVI. v České republice\""

Irena Sargánková, tisková mluvčí České biskupské konference 9.dubna 2010

Výstava \Výstava fotografií Benedikt XVI. v České republice, která se pod záštitou prezidenta republiky Václava Klause a předsedy ČBK Mons. Jana Graubnera koná na Pražském hradě v prostorách Mladotova domu, bude slavnostně zahájena v pátek 9. dubna 2010 a potrvá do konce června.

Slavnostního zahájení výstavy fotografií Benedikt XVI. v České republice, která se pod záštitou prezidenta republiky Václava Klause a předsedy ČBK Jana Graubnera koná na Pražském hradě v kapitulní knihovně Mladotova domu, se v pátek 9. dubna 2010 zúčastní prezidentský pár, olomoucký arcibiskup Jan Graubner, kardinál Miloslav Vlk a řada dalších osobností.

Třicet velkoformátových fotografií olomouckého fotografa Filipa Kotka návštěvníkům výstavy poskytne průřez událostmi spojenými s návštěvou papeže Benedikta XVI. v České republice ve dnech 26. - 28. září 2009.

Velmi jsem ocenil příležitost vrátit se touto formou k mimořádným okamžikům, které jsme prožívali během návštěvy Benedikta XVI. loni v září, a dát tuto možnost i návštěvníkům Pražského hradu. Vždyť osobnost papeže Benedikta XVI. má mezinárodní rozměr a jistě výstavu přivítají i zahraniční hosté. Zvláště mě těší, že se podařilo výstavu uspořádat na takovém vzácném místě ve dnech, kdy si připomínáme 5. výročí volby Svatého otce, řekl k uspořádání výstavy arcibiskup Jan Graubner.

Výstava bude 4. července 2010 představena na Velehradě v rámci Cyrilometodějských oslav a národní pouti.

 

fotografFilip Kotek

Narozen 9. srpna 1976 v Olomouci. V roce 2005 v Olomouci založil PRO-ART FOTOSTUDIO. Během návštěvy papeže Benedikta XVI. byl oficiálním fotografem ČBK. Věnuje se reklamní fotografii. www.proart-fotostudio.cz