Výstava betlémů v Ústí nad Labem

Jana Michálková, tisková mluvčí 15.prosince 2009

Výstava betlémů v Ústí nad LabemŘímskokatolická farnost - arciděkanství Ústí nad Labem pořádá v kostele Nanebevzetí Panny Marie 23. ročník výstavy betlémů. Zahájena bude vernisáží ve středu 16. prosince 2009 v 16 hodin.

Návštěvníci si zde mohou prohlédnout na sedm desítek betlémů. Hlavní vystavený betlém letos vytvořili studenti ústeckého gymnázia dr. Václava Šmejkala pod vedením svého pedagoga, pana V. Kazdy. Přehlídka je doplněna texty vánočních koled.

„Expozice výstavy navázala na minulá léta. Nezměnily se výstavní prostory chrámu, ale vystřídali nebo objevili se noví tvůrci vystavených betlémů. Letošní výstava bude odlišná od těch předcházejících především v tom, že se bude konat v úplně jiných podmínkách. Změna se netýká výstavního prostoru kostela samotného, ale jeho bezprostředního okolí. Téměř dva roky trvající stavební ruch okolo kostela utichl, zmizelo stavební ohrazení a v jeho sousedství se již nenachází velké parkoviště, ani neleží mezi dvěma tržnicemi, ale stojí ve středu nově zastavěné části centra města, v těsné blízkosti nově postaveného a před necelými dvěma měsíci otevřeného společenského a obchodního centra Forum, sdělil koordinátor výstavy Jan Gottfried.

„Srdečně zveme k návštěvě letošní výstavy betlémů. Potrvá do 3. ledna 2010 a otevřena bude ve svátečních dnech od 13 do 17 hodin, ve všedních dnech od 9 do 17 hodin a 24. a 31. prosince od 9 do 15 hodin, dodal.