Vyzvedněte si svůj poutnický pas

Jana Michálková 22.května 2013

Vyzvedněte si svůj poutnický pasI letos byla vydána brožura s přehledem církevních objektů, otevřených v rámci Noci kostelů na území litoměřické diecéze. Ta zároveň návštěvníkům poslouží jako poutnický pas. Požádat o ni můžete pořadatele v místě, které v pátek 24. května 2013 o Noci kostelů navštívíte.

 

Do těchto brožur-poutnických pasů si můžete nechat otisknout jednotlivá pamětní razítka a za určitý počet těchto razítek vám bude vystaven certifikát poutníka. Bližší informace naleznete na webových stránkách Noci kostelů (www.nockostelu.cz) a u pořadatelů. Děti se i letos mohou těšit na pexeso, tentokrát s fotografiemi vybraných kostelů, které se nacházejí na území litoměřické diecéze. Jak poutnické pasy, tak pexeso dostanete zdarma.

Litoměřická diecéze se v letošním roce nově zapojuje do programu Noc kostelů pro iPhone, který byl v loňském roce úspěšně spuštěn v rámci pražské arcidiecéze. Ten umožňuje návštěvníkům mít při sobě programy zapojených objektů do Noci kostelů v litoměřické diecézi v elektronické podobě. Stačí jen stáhnout si ho zdarma z webové stránky www.ikostel.cz. Program je již nyní k dispozici ke stažení, avšak ještě prochází drobnými aktualizacemi.

 

pexeso

Pexeso Noc kostelů 2013