Vzpomínková akce na kněze MUDr. Ladislava Kubíčka

Jana Michálková 4.října 2017

Obyvatelé Dětřichova na Frýdlanstku zavzpomínali na kněze MUDr. Ladislava Kubíčka, který zde působil v duchovní službě na konci 80. a začátku 90. let 20. století. Vzpomínkovou akci, která se konala v sobotu 30. září 2017, pořádal Dětřichovský okrašlovací spolek. Pozvání na ni přijal litoměřický biskup Jan Baxant, který zde sloužil mši svatou. Jeho návštěva se konala po 90 letech od poslední návštěvy diecézního biskupa v Dětřichově. Akce se rovněž účastnila zakladatelka hospicového hnutí v ČR a dlouholetá spolupracovnice otce Ladislava MUDr. Marie Svatošová, hejtman Libereckého kraje Martin Půta, starosta Chrastavy a senátor za Liberecko Ing. Michael Canov, starosta sousední obce Kunratice Milan Götz a další hosté. Koncelebranty mše svaté byli frýdlantský děkan R.D. Vít Audy a liberecký františkán P. Antonín Kejdana.

Na R.D. Ladislava Kubíčka v Dětřichově dodnes mnozí rádi vzpomínají. Během sobotního setkání mu zde odhalili pamětní desku. Složili se na ni členové spolku. Instalována byla ve spodní části věže farního kostela sv. Anny. Vzpomínkovou akci doprovází výstava, která na snímcích poskytnutých ze soukromých archivů mapuje dílo otce Ladislava na Frýdlanstku – opravy osmi kostelů za jeho zdejšího šestiletého působení.

Výstavu fotografií můžete zhlédnout v kostele sv. Anny v Dětřichově po celý měsíc říjen (kromě 20. a 21. října), otevřeno bude po telefonické domluvě na tel. čísle 731 106 517.

Fotografie z akce si můžete prohlédnout zde (na facebooku Dětřichovského okrašlovacího spolku). Jejich autorkou je Lucie Šantrochová.