XXII. Festival uprostřed Evropy-Mitte Europa

Jana Michálková 25.června 2013

XXII. Festival uprostřed Evropy-Mitte EuropaV Kalendáři akcí na našich internetových stránkách naleznete i letos nabídku koncertů dalšího ročníku Festival uprostřed Evropy-Mitte Europa, který probíhá ve dnech 16. června až 4. srpna 2013 na mnoha místech na obou stranách česko-německé hranice.

 

„I letos prezentuje festival své tradiční programové řady. Řada »Genius loci«, jejímž cílem je oživování společného středoevropského kulturního prostoru, je věnována koncertům, výstavám a literatuře s díly mistrů německého původu, kteří žili a působili v Čechách a na Moravě, právě tak jako nacistickým režimem pronásledovaných židovských skladatelů, spisovatelů a výtvarných umělců. Programy pro děti a mládež nebo s dětmi a mládeží nabízí řada »Zvonkohra«, ve »Fóru mladých« dostává mladá generace příležitost uplatnit se v mezinárodních souvislostech a »Most mezi tradicí a modernou« prezentuje kulturní akce v netradičních průmyslových prostorách festivalové oblasti, uvádí se na internetových stránkách festivalu www.festival-mitte-europa.com.

 

Přehled koncertů pořádaných v litoměřické diecézi v rámci Festivalu uprostřed Evropy:

26. 6. 2013, 19.00 hodin, Louny, kostel sv. Mikuláše

Gisela Schubert (soprán), Andreas Sagstetter (varhany).

 

29. 6. 2013, 19.00 hodin Krupka, kostel Nanebevzetí Panny Marie

I Zefiretti Beate Hariades  (soprán, flauto traverso) Nicholas Hariades (altus), Regina Frank (cetra nova, theorba) Moritz Demer  (barokní harfa).

 

7. 7. 2013, 16.00 hodin, Terezín, kostel Vzkříšení Páně

Orchestr Jakobsplatz München, Miron Hakenbeck (recitace), Daniel Grossmann (dirigent). Zazní díla, která uvedl v terezínském ghettu slavný dirigent Karel Ančerl, který byl sám v Terezíně internován.

 

22. 7. 2013, 19.00 hodin, Teplice, kostel sv. Jana Křtitele

Ensemble Polyharmonique (DE), Moteta & duchovní koncerty.

 

23. 7. 2013, 19.30 hodin, Chomutov, podzemí kostela sv. Kateřiny

Dechový koncert Le Concert Impromptu (F).

 

30. 7. 2013, 19.30 hodin, Litoměřice, kostel Všech svatých

Dechový koncert Dauprat-Hornquartett (CH).

 

4. 8. 2013, 16.00 hodin, Osek, klášter

Závěrečný koncert Festival Mitte Europa u příležitosti 100. výročí města Osek: Batzdorfer Hofkapelle, Marie Friederike Schöder (soprán), Daniel Deuter (dirigent).

 

Bližší informace o každém koncertu naleznete na www.festival-mitte-europa.com.