Začal týden modliteb za povolání

Ondřej Mléčka, tiskové středisko ČBK 12.dubna 2016

Začal týden modliteb za povoláníV pondělí začal týden modliteb za duchovní povolání, který vyvrcholí nedělí Dobrého pastýře 17. dubna (2016). Papež František napsal u této příležitosti poselství, ve kterém přibližuje vztah mezi povoláním a církví. Odpovědní za pastoraci povolání v ČR nabízejí také modlitby i úvahy na celý týden.

 

Světový den modliteb za povolání si církev připomíná každoročně v neděli Dobrého pastýře (4. velikonoční, letos 17. dubna). Celý předcházející týden je však věnovaný modlitbám za to, aby „Pán poslal dělníky na svou žeň.

Pastorace povolání v ČR nabízí brožuru s modlitbami a úvahami na téma povolání. Zájemci zde naleznou například zamyšlení českých a moravských biskupů, různé formy společných i soukromých modliteb nebo tematické úvahy o povolání. Doporučuje se používat je nejen během týdne modliteb, ale i při dalších modlitebních setkáních. Brožura je volně ke stažení na stránce www.hledampovolani.cz.

„To, co si Pán Ježíš přeje, aby se i člověk účastnil svou touhou a modlitbou na daru povolání, ukazuje, jak daleko jde se svou důvěrou k člověku. Nechceme tuto důvěru zklamat, píše v předmluvě biskup Josef Kajnek.

(foto: CNA / Lorna Cruz)