Žáci z Jablonce se vydali „Cestou Svatého otce“

Jana Michálková 25.září 2009

V souvislosti s návštěvou Svatého otce Benedikta XVI. v České republice probíhal ve čtvrtek 24. září 2009 na Katolické základní škole majora Rudolfa Háska v Jablonci nad Nisou celodenní projekt „Cestou Svatého otce“. Děti se během něj seznamovaly s životem papeže.

Školáci mimo jiné zjišťovali a zpracovávali informace o Itálii, Vatikánu, Praze, Brně a Staré Boleslavi, vytvářeli návrhy šatiček pro Pražské Jezulátko, vyrobili papamobil nebo se učili zpívat svatováclavský chorál „Svatý Václave, vévodo české země.

„Projekt se vydařil. Chlapci z deváté třídy z něj pořídili videozáznam, který zpracují při hodinách informatiky a pracovního vyučování, řekla ředitelka školy Mgr. Jana Kocourková.

Projekt „Cestou Svatého otce byl sice původně naplánován na čtvrtek 17. září, z technických důvodů byl ale o týden odložen. „V kostele svaté Anny se ten den konalo svěcení varhan doprovázené varhanním koncertem - připravené židle byly otočeny zadní stranou k oltáři, přitom my jsme zde chtěli náš projekt zahájit bohoslužbou slova. Tím bychom však zkomplikovali Městskému divadlu v Jablonci nad Nisou večerní vystoupení, vysvětlila ředitelka s tím, že bohoslužbu slova vedl jablonecký děkan Oldřich Kolář a přítomen byl i ředitel městského divadla Mgr. Pavel Žur. Navíc také prozradila, že po celý letošní školní rok bude na této škole při hodinách výtvarné výchovy a dějepisu, náboženství a etiky probíhat projekt „Jak vidíme staré mistry v církevních dílech.