Zahájení školního roku v salesiánském středisku v Teplicích

Mgr. Jana Švecová, DiS, sociální pracovnice 6.září 2012

Zahájení školního roku v salesiánském středisku v TeplicíchDěti a mladí lidé mohou i tento školní rok využívat nabídku volnočasových aktivit Salesiánského střediska Štěpána Trochty. U příležitosti zahájení nového školního roku proběhne 7. a 11. září 2012 zábavný program pro děti i jejich rodiče.

 

Středisko v Teplicích-Proseticích nabízí v pátek 7. září 2012 od 14.00 hodin diskotéku pro děti s návazným programem hasičského sboru a hudebním i tanečním doprovodem. Středisko v teplické čtvrti Trnovany zve na soutěže v úterý 11. září 2012 od 15.00 do 17.00 hodin. Vstup je zdarma.

„V pátek ve dvě hodiny začíná na dvoře našeho střediska diskotéka pro děti, popisuje průběh akce Lucie Rupprichová, vedoucí střediska v Teplicích-Proseticích. Na diskotéku naváže představení hasičského sboru a ukázka hasičských vozidel. Program doprovodí taneční hip-hop vystoupení Jakuba Fedáka a romské písně v podání sester Murgačových. Na děti čekají i drobné soutěže, na jejichž konci bude středisko slavnostně otevřeno symbolickým kovovým klíčem.

Zábavné zahájení nového školního roku proběhne o pár dní později i ve středisku v Trnovanech v areálu Luny v prvním patře. V úterý 11. září od 15.00 hodin čeká na děti deset soutěžních disciplín. Díky nim se děti zároveň seznámí se zájmovými kroužky, které zde mohou během školního roku navštěvovat. Vstup na obě akce je zdarma a je určen pro širokou veřejnost, zejména pro děti od 6 do 20 let.

„I v tomto školním roce se budeme zaměřovat na volnočasové aktivity pro děti a mládež, pomoc při vzdělávání a volbě povolání, při přípravě předškolních dětí na školu, poradenské služby, pomoc při jednání s institucemi a jiné. Máme v plánu opět řadu kulturních i sportovních akcí pro rodiče a děti. Provozujeme dva nízkoprahové kluby pro děti a mládež. Nabízíme také individuální pomoc lidem, kteří se ocitli v nelehkých životních situacích. Každý je u nás vítaný, uvádí ředitel Ladislav Nádvorník.

Podrobné informace o všech programech naleznete na webových stránkách www.teplice.sdb.cz nebo na stránkách sociální sítě Facebook.

Zároveň je třeba poděkovat sponzorům, bez jejichž finanční podpory by Salesiánské středisko Štěpána Trochty - dům dětí a mládeže nemohlo fungovat. Jsou to zejména Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvo práce a sociálních věcí a Magistrát města Teplice. Velký dík patří také mnoha dárcům a dobrovolníkům za jejich nezištnou pomoc.