Zájem o Noc kostelů v litoměřické diecézi stále stoupá

Kristýna Solničková 7.května 2012

Zájem o Noc kostelů v litoměřické diecézi stále stoupáNoc kostelů proběhne v letošním roce v pátek 1. června a zájem o zapojení se do této akce neustále narůstá. Počet přihlášených objektů v litoměřické diecézi překročil v prvních květnových dnech číslo sto padesát a stále je zde možnost připojit se.

Termín Noci kostelů 2012 se kvapem blíží a pořadatelé si pro návštěvníky připravují opět pestré programy duchovního, kulturního i vzdělávacího charakteru. Již na sto padesáti sedmi místech litoměřické diecéze se nočním poutníkům naskytne možnost nahlédnout do prostorů, které jinak zůstávají většinu času veřejnosti uzavřeny.

Během letošní Noci kostelů budou mít návštěvníci také příležitost absolvovat na několika místech litoměřické diecéze okružní jízdy. Bližší informace o těchto speciálně připravených trasách získáte u pořadatelů a na www.nockostelu.cz u programů jednotlivých kostelů.

 

Děčín

Spojení mezi všemi zpřístupněnými prostory v Děčíně a okolí letos zajišťuje speciální autokar. Jízdní řád je součástí připravované mapy.

 

Most

Římskokatolické farnosti Mostu a okolí a Občanské sdružení „Vtelno žije pořádají Okružní jízdu po kostelích Mostecka. Trasa začíná u kostela sv. Václava v Mostě - 17.30 hod. přistavení zájezdového autobusu, sraz dalších účastníků okružní jízdy s vlastními automobily, odjezd v 17.45 hod.

 

Semily

Během Noci bude probíhat okružní autobusová přeprava poutníků.

 

Noc kostelů na Verneřicku a Benešovsku.pdf