Žehnání zrekonstruované kaple v Medonosích

Martin Flosman 20.října 2009

Žehnání zrekonstruované kaple v MedonosíchV sobotu 17. října požehnal litoměřický biskup Mons. Jan Baxant opravenou kapli v obci Medonosy v severní části Mělnického okresu.

Kaple se nacházela v havarijním stavu a v letošním roce byla zcela zrenovována péčí obecního úřadu Medonosy. Náklady na rekonstrukci si vyžádaly částku zhruba čtvrt milionu korun a z devadesáti procent na ni přispělo Ministerstvo zemědělství ČR ze Státního zemědělského intervenčního fondu. Zbývajících deset procent uhradila obec, která má 129 stálých obyvatel, ze svého rozpočtu. V budoucnu plánuje opravit také kapli se zvonicí v nedalekých Chudolazech.

Původní zasvěcení kapličky v Medonosích bylo neznámé. Při letošní opravě do ní byl umístěn obraz sv. Anny a té také litoměřický biskup při požehnání kapli zasvětil. Po obřadu žehnání se přítomní odebrali průvodem do nedalekého kostela sv. Jakuba, kde Mons. Jan Baxant sloužil pontifikální mši sv. Ten je v současné době v majetku obce Medonosy a k bohoslužebným účelům se již nepoužívá. Po mši sv. následovalo společenské setkání biskupa a účastníků slavnosti v budově obecního úřadu.