Zemřel děkan litoměřické kapituly Jan Nepomuk Jiřiště

Mgr. Miloslav Marek, Jana Michálková 10.prosince 2013

Zemřel děkan litoměřické kapituly Jan Nepomuk JiřištěV pondělí 9. prosince 2013 zemřel náhle v odpoledních hodinách ve věku 39 let kněz litoměřické diecéze, děkan Katedrální kapituly u sv. Štěpána v Litoměřicích J. M. can. Jan Nepomuk Jiřiště, farář v Bělé pod Bezdězem a okrskový vikář mladoboleslavského vikariátu. Se zesnulým se rozloučíme při mši svaté, kterou bude sloužit litoměřický biskup Mons. Jan Baxant v úterý 17. prosince v 10 hodin v kostele Povýšení svatého Kříže v Bělé pod Bezdězem.

 

R.D. Jan Nepomuk Jiřiště se narodil 6. února 1974 v Turnově. V roce 1992 v Turnově vystudoval gymnázium. Od roku 1994 byl posluchačem Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy. Toto studium zakončil roku 1999 magisterskou promocí.

Na kněze byl vysvěcen 29. června 1999. V srpnu 1999 byl ustanoven farním vikářem ve Varnsdorfu. Od 1. srpna 2000 působil nejprve jako administrátor a později jako farář v Bělé pod Bezdězem. Současně spravoval i farnosti Bezděz, Bořejov, Okna, Bezdědice, Kruh a Dolní Krupá.

Postupně byl jmenován okrskovým vikářem mladoboleslavského vikariátu, členem Kněžské rady a Sboru poradců.

Dne 12. února 2011 byl jmenován sídelním kanovníkem a děkanem Katedrální kapituly u sv. Štěpána v Litoměřicích.

 

Pohřební mši svatou bude sloužit litoměřický biskup Mons. Jan Baxant v úterý 17. prosince 2013 v 10 hodin v kostele Povýšení svatého Kříže v Bělé pod Bezdězem. Poté budou ostatky převezeny do Turnova, kde se ve 14 hodin rozloučíme se zemřelým při mši svaté v kostele Narození Panny Marie a po obřadu bude tělo našeho spolubratra uloženo do rodinné hrobky na místním hřbitově.

 

Rekviem za zesnulého bude sloužit probošt litoměřické katedrální kapituly J.M. can. Jiří Hladík O.Cr. v úterý 17. prosince 2013 v 7.30 hodin v katedrále sv. Štěpána v Litoměřicích.

 

Parte ke stažení zde: Parte.pdf