Živnostníci pomáhají při povodních

Edith Kroupová, DCH Litoměřice 1.září 2010

Živnostníci pomáhají při povodníchSrpnové povodně způsobily mnoho škody a bolesti lidem v postižených oblastech, zároveň však zdvihly obrovskou vlnu solidarity.

Sbírkové konto Charity ČR na pomoc postiženým povodní stále roste, dárci však přispívají i přímo na Diecézní charitě Litoměřice. Mezi tyto dárce patří také provozovatel Domu Elegance v Lidické ulici v Litoměřicích, který na pomoc postiženým povodní poskytl částku 20.000 Kč.

„Na Charitu přinesla mladá dívka 20.000 Kč s tím, že by maminka ráda přispěla na pomoc postiženým povodněmi. Velmi mě to překvapilo. Stává se jen zřídka, že přispěje nějaký český podnikatel, a najednou přijde poměrně vysoká částka od živnostníka z ciziny, uvedl Roman Striženec, hlavní koordinátor pomoci za DCH Litoměřice.

Tímto zmiňovanému dárci, stejně jako všem dárcům ostatním, upřímně děkujeme. Svými dary Charitě umožňujete poskytnout pomoc těm, kteří ji skutečně potřebují.

I nadále je možné přispívat na charitní sbírkové konto 5015003434/5500 u Raiffeisenbank, variabilní symbol 444 nebo zaslat dárcovské SMS ve tvaru: DMS POVODNE2010 na číslo 87777 (cena jedné DMS je 30 Kč, z této částky Charita ČR obdrží 27 Kč).