Zveme návštěvníky na věž u katedrály sv. Štěpána

Jana Michálková 6.května 2011

Zveme návštěvníky na věž u katedrály sv. ŠtěpánaVěž u katedrály sv. Štěpána na Dómském náměstí v Litoměřicích je od května opět otevřena pro veřejnost. V tomto měsíci na ni mohou zájemci vystoupat vždy v sobotu od 13 do 17 hodin.

 

Věž u katedrály sv. Štěpána je se svými 65 metry nejvyšším vyhlídkovým bodem ve městě. Biskupství litoměřické ji pro veřejnost zpřístupnilo v dubnu loňského roku, poté co litoměřický biskup Jan Baxant podepsal se starostou města Ladislavem Chlupáčem memorandum o vzájemné spolupráci, jejímž cílem je úspěšný rozvoj cestovního ruchu ve městě a v regionu.

I v letošním roce bude věž otevřena až do října. V hlavní turistické sezoně (červenci a srpnu) v pondělí, středu, pátek a sobotu od 13 do 17 hodin, mimo letní prázdniny (květen - červen a září - říjen) pouze v sobotu, rovněž od 13 do 17 hodin. V jejím přízemí je umístěna pokladna (detašované pracoviště Centra cestovního ruchu Litoměřice), kde si návštěvnici mohou koupit pohlednice a suvenýry.

Od dubna do října loňského roku navštívilo věž u katedrály sv. Štěpána celkem 1 794 lidí. Tím se stala jedním z nejvíce navštěvovaných turistických míst ve městě.

 

Květen - červen, září - říjen: každou sobotu od 13.00 do 17.00 hodin

Červenec - srpen: pondělí, středa, pátek, sobota: od 13.00 do 17.00 hodin

 

Dospělí: 50 Kč

Studenti, důchodci, držitelé ZTP: 25 Kč

Děti 6 - 15 let: 25 Kč

Děti do 6 let: zdarma

Rodinné vstupné: 2 dospělí + 2 děti 100 Kč

Návštěvu věže pro skupinu nad pět osob mimo otevírací dobu je možno domluvit předem. Tel.: +420 416 732 440 nebo email: info@litomerice.cz.