Zveme vás do Teplic na výstavu „Namaluj svého anděla pro Jana Boska“

Bc. Rostislav Kadlec, Salesiánské středisko Štěpána Trochty v Teplicích 3.února 2015

Zveme vás do Teplic na výstavu „Namaluj svého anděla pro Jana Boska“Salesiánské středisko Štěpána Trochty – dům dětí a mládeže v Teplicích vás zve na výstavu „Namaluj svého anděla pro Jana Boska“. Zahájena byla v pátek 30. ledna 2015 v teplickém obchodním centru Fontána a potrvá zde celý měsíc.

 

Součástí vernisáže byl doprovodný program pro děti a jejich rodiče: soutěže, hry a taneční vystoupení. Výstavu obrázků andělů dětí nejen z celého Ústeckého kraje můžete zhlédnout ve 3. patře obchodního centra Fontána (nám. Svobody) během měsíce února.

 

Výtvarná soutěž „Namaluj svého anděla pro Jana Boska

Již třetí ročník výtvarné soutěže vyhlásilo Salesiánské středisko Štěpána Trochty - dům dětí a mládeže (SSŠT) v listopadu 2014. Tento ročník se koná u příležitosti výročí 200 let narození italského katolického kněze, světce, významného pedagoga a zakladatele salesiánů Jana Boska, který žil v 19. století (1815-1888). Salesiáni Dona Boska se věnují výchově mládeže po celém světě.

Do výtvarné soutěže se mohli zapojit děti i mladí lidé ve věku od 3 do 26 let. Obrázky bylo možné do soutěže posílat do konce prosince 2014. Soutěže se zúčastnilo 376 dětí z různých základních, mateřských škol i jiných institucí, např. ZŠ Nové Lázně (Teplice), ZŠ Jaroslava Pešaty (Duchcov), ZŠ A. Sochora (Duchcov), ZŠ Kamenická (Děčín), ZŠ M. Švabinského (Teplice), ZŠ Zabrušany, NZDM Záplata (Most), výtvarná dílna pí. Barabášové (Teplice) aj.

V minulosti byli andělé pro výtvarníky častou inspirací k vytvoření mnoha uměleckých děl. Zpravidla jsou chápáni jako duchovní bytosti, které do našeho světa přinášejí dobro. „Stejně jako v předchozích ročnících soutěže jsme byli velmi zvědaví, jak si postavu anděla představují právě děti, uvedla ředitelka SSŠT Vendulka Drobná.

Soutěž byla rozdělena do třech věkových kategorií: do 7 let, 8-14 let a 15-26 let. Povoleny byly všechny výtvarné techniky. „O vítězích jednotlivých kategorií rozhodovala tříčlenná komise. Ocenění autoři si odnesli poukázky na nákup výtvarných pomůcek podle vlastního výběru v hodnotě až 300 Kč, objasňuje podrobnosti soutěže Bc. Stanislava Schöpková, koordinátorka soutěže. Odměny budou předány vítězům soutěže během vernisáže výstavy.

Organizátoři soutěže děkují OC Fontána Teplice za poskytnutí prostor pro uskutečnění výstavy a její propagaci.

 

VÍTĚZOVÉ SOUTĚŽE:

I. KATEGORIE

1. MÍSTO - DŘEVĚNÝ MATYÁŠ, VÝTVARNÁ DÍLNA (TEPLICE)

2. MÍSTO - WÁGNEROVÁ TEREZA, ZŠ A. SOCHORA (DUCHCOV)

3. MÍSTO - PETLANOVÁ EMA, VÝTVARNÁ DÍLNA (TEPLICE)

 

II. KATEGORIE

1. MÍSTO - TYLOVÁ ANNA, ZŠ KAMENICKÁ (DĚČÍN)

2. MÍSTO - VOVSOVÁ NELA, ZŠ KAMENICKÁ (DĚČÍN)

3. MÍSTO - SEJKOROVÁ DOMINIKA, ZŠ KAMENICKÁ (DĚČÍN)

 

III. KATEGORIE

1. MÍSTO - SIEBEL SADIKI, ZŠ M. ŠVABINSKÉHO (TEPLICE)

2. MÍSTO - BAROŠOVÁ VIKTORIE, ZŠ M. ŠVABINSKÉHO (TEPLICE)

3. MÍSTO - KARCHŇÁKOVÁ KRISTÝNA, ZŠ M ŠVABINSKÉHO (TEPLICE)

 

SPECIÁLNÍ OCENĚNÍ POROTY:

VAJGRTOVÁ LEONA KARLA, ZŠ NOVÉ LÁZNĚ (TEPLICE)

TYLOVÁ ANNA, ZŠ KAMENICKÁ (DĚČÍN)

HOYEROVÁ NIKOLA, ZŠ J. PEŠATY (DUCHCOV)

VENGRYNSKÁ LEA, ZŠ J. PEŠATY (DUCHCOV)

 

Namaluj

 

Namaluj

 

Namaluj

Foto: Rostislav Kadlec

Bližší informace naleznete na: http://teplice.sdb.cz