Zveme vás na Katolické dny v Regensburgu

Ing. Jana Hovorková, hlavní koordinátorka akce za litoměřickou diecézi 5.května 2014

Zveme vás na Katolické dny v RegensburguV letošním roce se již po devadesáté deváté budou v Německu ve dnech 28. května – 1. června 2014 konat Katolické dny. Hostitelským městem bude tentokrát bavorský Regensburg. Srdečně vás k jejich návštěvě zveme!

 

K účasti na bohatém programu (přednášky, bohoslužby, koncerty, výstavy a další zajímavé akce po celém městě) jsou zváni poprvé také čeští katolíci. Mnoho akcí bude z německého jazyka tlumočeno do angličtiny a také češtiny. Návštěvu Katolických dnů lze pojmout i jako jednodenní výlet s využitím například přímého vlakového spojení z Prahy do Regensburgu a zpět s výhodnou jízdenkou pro jednotlivce i skupinu nabízenou Českými drahami.

Kromě několika desítek subjektů z Německa i ze zahraničí se na Katolických dnech bude prezentovat také litoměřická diecéze.

Její stánek bude umístěn v samém centru Regensburgu (ulice Am Protzenweiher). Otevřen bude od čtvrtka 29. do soboty 31. května, vždy od 11 do 18 hodin.

Kontakty mezi litoměřickou diecézí a německými diecézemi Dresden-Meißen a Görlitz budou obsahem panelové diskuse ve čtvrtek 29. května od 16.30 hodin v prostorách gymnázia Albrecht-Altdorfer-Gymnasium (adresa: Minoritenweg 33).

Litoměřická diecéze se dále představí v pátek 30. května od 16.20 hodin v rámci patnáctiminutové prezentace na pódiu umístěném v ulici Am Gries, rovněž v centru Regensburgu, kde bude probíhat nejrůznější program určený pro kolem procházející návštěvníky Katolických dnů.

 

Program a další informace o Katolických dnech v českém jazyce najdete na www.katholikentag.de/vitejte.

Kontaktní osobou pro česky mluvící účastníky je Jana Vlčková, tel.: +49 941 584 390 138, e-mail: jana.vlckova@katholikentag.de nebo Helena Radová, e-mail: helena.radova@katholikentag.de.