Zveme vás na Katolické dny v Regensburgu

Ing. Jana Hovorková, hlavní koordinátorka akce za litoměřickou diecézi 30.května 2014

Zveme vás na Katolické dny v RegensburguSrdečně vás zveme na Katolické dny do bavorského Regensburgu, kde se představuje i litoměřická diecéze. Devadesáté deváté setkání katolíků bylo zahájeno 28. května, probíhat bude do neděle 1. června 2014.

 

Litoměřická diecéze se na Katolických dnech prezentuje ve stánku v samém centru Regensburgu (ulice Am Protzenweiher): roll-up bannery se základními informacemi o litoměřické diecézi, biskupském městě Litoměřicích, diecézních patronech, některých kapitolách z dějin diecéze, poutních místech, německých partnerských diecézích, charitní činnosti či kulturních a přírodních krásách litoměřické diecéze. K dispozici jsou letáčky, brožurky a jiné propagační materiály, a to i pro děti. Návštěvníkům je k dispozici tříčlenný tým německy hovořících zaměstnanců Biskupství litoměřického. Stánek je otevřen od čtvrtka 29. do soboty 31. května, vždy od 11 do 18 hodin.

2014-05-30

Stánek litoměřické diecéze na Katolických dnech. Na snímku zleva Mgr. Martin Barus, Mgr. Eva Hovorková a Ing. Jana Hovorková. Foto P. Stanislav Přibyl

 

2014-05-30

Foto P. Stanislav Přibyl

 

Katolické dny nejsou pouze příležitostí pro prezentaci jednotlivých církevních institucí, organizací a podobně. Stejně důležití jsou návštěvníci Katolických dnů, a to i z České republiky, kteří jsou k účasti na bohatém programu (přednášky, bohoslužby, koncerty, výstavy a další zajímavé akce po celém městě) poprvé také zváni. Mnoho akcí je z německého jazyka tlumočeno do angličtiny a také češtiny. Návštěvu Katolických dnů lze pojmout i jako jednodenní výlet s využitím například přímého vlakového spojení z Prahy do Regensburgu a zpět s výhodnou jízdenkou pro jednotlivce i skupiny nabízenou Českými drahami.

 

Program a další informace o Katolických dnech v českém jazyce najdete na www.katholikentag.de/vitejte. Kontaktní osobou pro česky mluvící účastníky je paní Jana Vlčková, tel.: +49 941 584 390 138, e-mail: jana.vlckova@katholikentag.de nebo paní Helena Radová, e-mail: helena.radova@katholikentag.de.