Zveme vás na koncerty mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica

Jana Michálková 19.srpna 2015

Zveme vás na koncerty mezinárodního hudebního festivalu Lípa MusicaMezinárodní hudební festival Lípa Musica 2015 začíná již tento pátek 21. srpna. Otevře poněkud netradičně prologem pod širým nebem v saském Oybině. Letošní ročník bude probíhat od 17. září do 21. listopadu.

 

14. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica se uskuteční v termínu od 17. září do 21. listopadu 2015 s prologem 21. srpna a nabídne řadu 24 koncertů a jeden workshop. Na 16 místech Libereckého a Ústeckého kraje a v saském pohraničí nabídne setkání s klasickou a filmovou hudbou, folkem, alternativou, operou i tancem. V programu se představí celá řada renomovaných tuzemských i zahraničních umělců v čele s houslistou Josefem Špačkem, trumpetistou Markem Zvolánkem, flétnistkou Janou Semerádovou, světově proslulým violoncellistou Nicolasem Altstaedtem, Ivou Bittovou, Tiburtinou Ensemblem, PhilHarmonia Octetem, Musicou Floreu, Cappellou Marianu, Smetanovým triem, bratry Ebeny, Filharmonii Hradec Králové nebo Dětskou operu Praha. 14. ročník vyvrcholí monumentálním mezinárodním provedením Orffovy kantáty Carmina Burana v Novém Boru. Chybět nebude ani program pro děti a představení mladých talentů ze ZUŠ Česká Lípa.

Záštitu nad letošním ročníkem festivalu převzali ministr kultury Daniel Herman, hejtman Libereckého kraje Martin Půta a litoměřický biskup Mons. Jan Baxant.

Vstupenky na festival jsou k dostání online na webu festivalu, v českolipské festivalové kanceláři (Klášterní 464/11) a také ve vybraných koncertních místech a síti Colosseum Ticket.

Více informací najdete na www.lipamusica.cz.

(Z tiskové zprávy Ing. Lucie Johanovské, marketing a PR festivalu)