Zveme vás na misijní pouť do Jablonného

Jana Michálková 13.května 2016

Zveme vás na misijní pouť do JablonnéhoAKTUALIZOVÁNO: Všechny ty, kdo by chtěli podpořit misijní dílo, zveme na 14. celostátní misijní pouť a misijní den dětí, které se konají v sobotu 14. května 2016 v Jablonném v Podještědí. Plakát ke stažení zde.

 

Papežská misijní díla v České republice představí svoje aktivity 14. května na celostátní misijní pouti v Jablonném v Podještědí. Výtěžek z akce pomůže zajistit jídlo, lékařskou péči nebo školní pomůcky pro chudé děti na Filipínách.

Pro děti, dospělé i rodiny tu bude připraven pestrý program. Součástí misijní pouti bude slavnostní mše svatá s P. Ing. Jiřím Šlégrem, přednáška o Filipínách, adorace, misijní růženec, svoje aktivity tu představí Papežská misijní díla z jednotlivých českých a moravských diecézí a chybět nebude ani tradiční misijní jarmark, do kterého svými rukodělnými výrobky přispějí i děti z misijních klubek. Vybírat můžete i z pestrého výběru materiálů Papežských misijních děl.

„Pro naši diecézi je požehnáním, že k nám připutují misionáři a podporovatelé misií z celé republiky, na místo, kde jsou uloženy ostatky svaté Zdislavy, hlavní patronky naší diecéze. Svatá Zdislava má jistě radost z toho, že se k ní přijedeme pomodlit, povzbudit a podpořit pomoc bližním, protože ona dobrodiní zasvětila svůj život. Přijeďte i vy, těšíme se na vás, zve na pouť Luboš Fronk, diecézní ředitel Papežských misijních děl v litoměřické diecézi.

Papežská misijní díla v České republice letos podporují 112 projektů ve 13 zemích světa. Více informací a možnosti, jak konkrétně pomoci, naleznete na www.missio.cz

 

Plakát ke stažení: PMD-CR_14_misijni_pout_jablonne.jpg

 

14. celostátní misijní pouť a misijní den dětí

Jablonné v Podještědí

14. května 2016

„Pojďte ke mně všichni! (Mt 11,28)

Program:

10.00 hodin - slavnostní mše svatá s P. Ing. Jiřím Šlégrem

11.00-14.00 hodin - misijní hry pro děti

11.00-12.00 hodin - misijní prezentace

13.00-14.00 hodin - přednáška na téma Filipíny

14.00-14.45 hodin - program Papežského misijního díla dětí z litoměřické diecéze

15.00-15.30 hodin - misijní růženec

Od 15.30 hodin - povídání ze života misijních klubek a požehnání misionářům

(bazilika minor sv. Vavřince a sv. Zdislavy a prostory kláštera)

 

2016-05-14

 

dltm_misijni-klubka.JPG

Do nabídky misijního jarmarku přispějí svými výrobky i děti z misijních klubek. Foto: Jana Michálková