Zveme vás na Noc kostelů!

Jana Michálková 24.května 2013

Zveme vás na Noc kostelů!Dnes se koná Noc kostelů – akce, při níž jsou pro veřejnost ve večerních a nočních hodinách zdarma zpřístupněny některé církevní objekty. Zveme vás k jejich prohlídce.

 

Prohlídky kostelů kaplí a modliteben jsou rozšířeny o doprovodné programy. Ty pro vás připravovali stejně jako v minulých letech dobrovolníci z jednotlivých farností a sborů ve spolupráci s místními duchovními. Vybírat můžete z komentovaných prohlídek, přednášek, koncertů, připraveny jsou programy pro děti. Součástí doprovodných programů jsou rovněž modlitby, čtení z Písma, duchovní slovo, besedy o víře, adorace a další. V průběhu večera se budete moci zeptat přítomných kněží na vše, co vás zajímá.

Prosíme, abyste respektovali posvátnost místa, které navštívíte. Liturgický prostor kostela je pro věřící posvátným. Prosíme vás, abyste také eliminovali hlučné projevy, k nimž patří i vypnutí mobilu. Fotografování v těchto objektech není běžně možné, umožněno bude pouze se svolením místního kněze. Dbejte, prosím, pokynů pořadatelů!

Milí návštěvníci Noci kostelů v litoměřické diecézi, přejeme vám pěkný večer.

 

Pro snadnější orientaci vám nabízíme přehled zapojených objektů do Noci kostelů v litoměřické diecézi i přehled programů, které máme v tuto chvíli k dispozici.

NK 2013, přehled objektů po okresech.pdf

NK 2013, litoměřická diecéze, programy.pdf

Aktuálně na www.nockostelu.cz (vlevo nabídka: diecéze - Litoměřice - program).