Zveme vás na Noc kostelů v litoměřické diecézi

Kristýna Solničková 21.května 2015

Zveme vás na Noc kostelů v litoměřické diecéziJiž zítra, v pátek 29. května 2015, se opět otevřou dveře sakrálních památek po celé České republice. Proběhne tradiční Noc kostelů, která poodkryje krásy křesťanské kultury a umění. Pořadatelé na více než dvou stech místech litoměřické diecéze se těší na vaši návštěvu.

 

Pořadatelé si pro vás opět připravili zajímavé a rozmanité programy. Toužíte-li vidět a okusit dosud neznámé, poodhalit křesťanskou kulturu a umění, navštivte třeba kostel, který denně míjíte a nahlédněte do posvátné atmosféry těchto prostor. Všude vás rádi přivítají a kromě nabízených programů si s přítomnými pořadateli a kněžími můžete popovídat, zeptat se na vše, co vás zajímá nebo si jen v tichu kostela odpočinout od všedních hektických dnů.

Průvodcem po zapojených objektech vám budou webové stránky Noci kostelů (www.nockostelu.cz), které jsou upraveny i pro uživatele mobilních telefonů, a dále brožura sloužící zároveň jako poutnický pas. Do těchto brožur si můžete na některých místech nechat otisknout pamětní razítka. Děti se i letos mohou těšit na pexeso, které tematicky navazuje na pexesa vydaná v předchozích dvou letech a díky navazujícímu číslování si lze hru dále rozšiřovat. Návštěvníkům budou rovněž k dispozici upomínkové pohlednice a na některých místech si děti odnesou čokoládu s logem Noci kostelů.

V rámci Noci kostelů budou i letos vyhlášeny dvě soutěže - výtvarná a fotografická. Výtvarná soutěž na téma „Na křídlech andělů aneb andělé dětskýma očima, je určena dětem do 15 let. Soutěží se ve třech věkových kategoriích: I. kategorie - děti do 6 let; II. kategorie - děti od 7 do 11 let; III. kategorie - děti od 12 do 15 let. Fotografická soutěž je určena pro návštěvníky Noci kostelů nad 16 let. Je nazvaná „Tvář kostela aneb exteriér kostela objektivem fotoaparátu. Fotografovat se tedy budou kostely zvenčí a nejlepší snímky těchto staveb budou v příštím roce součástí pexesa Noci kostelů. Vítěze všech kategorií opět odměníme hodnotnými cenami, které věnovaly společnosti Dino Toys s. r. o., Jordan & Timaeus s.r.o. a přírodní zábavní dětský areál Šťastná země.

Těšíme se na vaši návštěvu a přejeme, aby zážitky a pocity, které si z této (nejen) noci odnesete, byly krásné, nezapomenutelné a obohacující a provázely vás alespoň do další Noci kostelů.

 

 

Programy Noci kostelů 2015.pdf