Biskup Jan Baxant se setkal s poutníky z Vysočiny

Jana Michálková 23.srpna 2017

 Do naší diecéze zavítali poutníci z Vysočiny. Setkání s litoměřickým biskupem Janem Baxantem v ranních hodinách (středa 23. srpna 2017) u katedrály sv. Štěpána na Dómském náměstí vyústilo v „pozvání na kávu“ na biskupskou kurii, kde je Mons. Baxant mimo svůj plánovaný pracovní program přijal.

Skupina pětadvaceti poutníků z Římskokatolické farnosti Nanebevzetí Panny Marie ve Žďáru nad Sázavou II. doprovázených farářem P. Vladimírem Vojtěchem Záleským a jáhnem Tomášem Maradou stráví v naší diecézi čtyři dny. Z Litoměřic, kde jsou ubytováni v Hostelu U sv. Štěpána (Diecézní dům kardinála Trochty), byly nebo ještě budou cílem na jejich pěší pouti Doksany, barokní areál kalvárie v obci Ostré u Úštěka, Horní Police nebo Šluknov.

Půlhodinové setkání probíhalo v srdečném duchu. Mons. Baxant je ve zkratce provedl jak historií samotného objektu biskupské kurie, tak historií diecéze. Připomněl, že region bývalých Sudet je náročnějším prostředím než jiné oblasti naší země, a poukázal mj. na to, že litoměřická diecéze (vznikla v roce 1655) prošla složitým obdobím a že po roce 1945, kdy došlo k vysídlení většiny německého obyvatelstva, z ní odešlo na sedm set kněží a na jeden tisíc řeholnic.

Hosté ocenili jeho vstřícnost a pohostinnost, a jak uvedli, modlitby na jejich pěší pouti patří právě litoměřické diecézi.

Fotogalerii ze setkání si můžete prohlédnout zde.