Archiv článků

 • 30.09.2009 Všem diecezánům

  Všem diecezánům

  Poselství litoměřického biskupa Mons. Jana Baxanta všem věřícím litoměřické diecéze.
  Přečíst
 • 29.09.2009 Slavnostní Veni Sancte zahajují nový akademický rok

  Slavnostní Veni Sancte zahajují nový akademický rok

  Slavnostní mší sv. Veni Sancte, kterou v úterý 29. září v kostele Matky Boží před Týnem na Staroměstském náměstí koncelebrovali biskupové české církevní provincie za účasti vyučujících a studentů Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, byl zahájen nový akademický rok.
  Přečíst
 • 29.09.2009 Setkání poutníků se Svatým otcem ve Staré Boleslavi

  Setkání poutníků se Svatým otcem ve Staré Boleslavi

  Papež Benedikt XVI. navštívil v pondělí 28. září 2009 Starou Boleslav, aby ve zdejší bazilice uctil ostatky mučedníka, patrona českého národa sv. Václava a Palladium země české. Na Proboštské louce se pak pozdravil s věřícími a po slavnostní mši svaté přednesl poselství mládeži. Mezi padesáti tisíci poutníky z Česka i zahraničí bylo na 3,5 tisíce věřících z litoměřické diecéze.
  Přečíst
 • 25.09.2009 Žáci z Jablonce se vydali „Cestou Svatého otce“

  Žáci z Jablonce se vydali „Cestou Svatého otce“

  V souvislosti s návštěvou Svatého otce Benedikta XVI. v České republice probíhal ve čtvrtek 24. září 2009 na Katolické základní škole majora Rudolfa Háska v Jablonci nad Nisou celodenní projekt „Cestou Svatého otce“. Děti se během něj seznamovaly s životem papeže.
  Přečíst
 • 24.09.2009 Svatý otec vzkazuje, že se na nás těší

  Svatý otec vzkazuje, že se na nás těší

  Již v sobotu 26. září zavítá do České republiky papež Benedikt XVI. Do jeho příletu tedy zbývají pouhé dva dny. Jedná se o jeho třináctou zahraniční cestu.
  Přečíst
 • 24.09.2009 Relikviáře sv. Štěpána a sv. Ludmily v litoměřické katedrále

  Relikviáře sv. Štěpána a sv. Ludmily v litoměřické katedrále

  Generální vikář litoměřické diecéze P. Stanislav Přibyl, CSsR sloužil v neděli 20. září mši svatou u příležitosti slavnosti vysvěcení katedrály sv. Štěpána v Litoměřicích. Věřící si zde mohou až do neděle 27. září prohlédnout relikviáře sv. Štěpána a sv. Ludmily, které nebyly v katedrále vystaveny nejméně padesát let.
  Přečíst
 • 22.09.2009 Biskup Jan Baxant navštívil Nepomuceno

  Biskup Jan Baxant navštívil Nepomuceno

  Litoměřický biskup Mons. Jan Baxant navštívil v sobotu 19. září 2009 římskou papežskou kolej Nepomuceno. Návštěva se konala v rámci jeho první cesty do Říma na Setkání biskupů vysvěcených během uplynulého roku. Týdenního setkání, které pořádá Kongregace pro biskupy na papežském institutu Regina Apostolorum, se účastnilo 115 biskupů z celého světa. Kardinál Tarcisio Bertone ho zahájil slovy: Svatí pastýři - to je to, co potřebuje křesťanský lid.
  Přečíst
 • 22.09.2009 Biskup Josef požehnal žernosecké vinice

  Biskup Josef požehnal žernosecké vinice

  Emeritní biskup Josef Koukl požehnal v sobotu 19. září úrodu a vinice Velkých Žernosek. Mší svatou v místním kostele sv. Mikuláše a žehnáním vinic začalo první letošní vinobraní v kraji.
  Přečíst
 • 22.09.2009 V Doksanech si připomněli vysvěcení chrámu

  V Doksanech si připomněli vysvěcení chrámu

  Generální vikář litoměřické diecéze P. Stanislav Přibyl sloužil v pátek 18. září mši svatou při příležitosti slavnosti výročí posvěcení kostela Narození Panny Marie v Doksanech. Stavba je součástí doksanského kláštera, ještě nedokončenou ji vysvětil v roce 1145 olomoucký biskup Jindřich Zdík.
  Přečíst
 • 22.09.2009 Litoměřičtí senioři se sešli s biskupem Josefem

  Litoměřičtí senioři se sešli s biskupem Josefem

  Litoměřičtí senioři se sešli ve středu 16. září s emeritním biskupem Josefem Kouklem na dalším z pravidelných setkání, které pořádají jednou měsíčně v Diecézním domě kardinála Trochty v Litoměřicích. Tentokrát byla tématem schůzky návštěva papeže Benedikta XVI. V České republice.
  Přečíst
 • 17.09.2009 Interdiecézní projekt v Roce kněží na památku papežské návštěvy

  Interdiecézní projekt v Roce kněží na památku papežské návštěvy

  U příležitosti nadcházející apoštolské návštěvy Svatého otce Benedikta XVI. byl skupinkou kněží a diecézních kampanologů připraven Interdiecézní projekt kněžských zvonů, který má být trvalou památkou na papežskou návštěvu. Katoličtí kněží naší země se podílí na celonárodní kněžské sbírce na nové zvony pro rodiště sv. Jana Nepomuckého v Nepomuku.
  Přečíst
 • 16.09.2009 Vyšlo nové číslo časopisu Zdislava

  Vyšlo nové číslo časopisu Zdislava

  Ke čtenářům se tento týden dostává nové číslo měsíčníku litoměřické diecéze, časopis Zdislava. Abychom rozšířili okruh jejích čtenářů, budou výtisky Zdislavy zveřejňovány jako pdf na webových stránkách litoměřického biskupství. První z nich, právě vydané zářijové číslo, se zde již nachází.
  Přečíst