Archiv článků

 • 18.12.2009 Přehled vánočních bohoslužeb

  Přehled vánočních bohoslužeb

  Přinášíme Vám přehled nepravidelných vánočních bohoslužeb z území celé litoměřické diecéze. Výpis je k dispozici online a též jako soubor pdf. Jedná se o prvotní službu tzv. elektronického katalogu diecéze.
  Přečíst
 • 18.12.2009 Biskup požehnal nový most přes Labe

  Biskup požehnal nový most přes Labe

  Biskup Mons. Jan Baxant požehnal nový silniční most přes Labe v Litoměřicích, který byl ve čtvrtek 17. prosince 2009 slavnostně uveden do provozu. Stavba má řešit složitou dopravní situaci ve městě, podle litoměřického starosty Ladislava Chlupáče je nejvýznamnější dopravní stavbou regionu za posledních sto let.
  Přečíst
 • 15.12.2009 Dvacet let kostela sv. Václava v Mostě

  Dvacet let kostela sv. Václava v Mostě

  Dne 9. prosince 2009 uplynulo dvacet let od vysvěcení kostela sv. Václava v Mostě. Stejně dlouho působí při tomto kostele chrámový sbor Cantores sancti Venceslai. Slavnostní mši k této příležitosti celebroval litoměřický biskup Mons. Jan Baxant v neděli 13. prosince.
  Přečíst
 • 15.12.2009 Vyšlo nové číslo časopisu Zdislava

  Vyšlo nové číslo časopisu Zdislava

  Tento týden vyšlo listopadové číslo měsíčníku litoměřické diecéze, časopis Zdislava. Výtisk je zároveň zveřejněn jako pdf na webových stránkách litoměřického biskupství.
  Přečíst
 • 15.12.2009 Originály ze sbírek litoměřické diecéze vystavují v Praze

  Originály ze sbírek litoměřické diecéze vystavují v Praze

  Klaudiánova mapa Čech, konvolut Aristotelovy Metafyziky s kresbou přijímání pod obojí na přídeští z fondu kapitulní knihovny a dvě malovaná oltářní křídla z Roudník na Ústecku (s vyobrazením Jana Husa na hranici) – vzácná díla ze sbírek litoměřické diecéze - budou od středy 16. prosince 2009 vystavena v Císařské konírně na Pražském hradě.
  Přečíst
 • 15.12.2009 Výstava betlémů v Ústí nad Labem

  Výstava betlémů v Ústí nad Labem

  Římskokatolická farnost - arciděkanství Ústí nad Labem pořádá v kostele Nanebevzetí Panny Marie 23. ročník výstavy betlémů. Zahájena bude vernisáží ve středu 16. prosince 2009 v 16 hodin.
  Přečíst
 • 11.12.2009 Betlémské světlo v Litoměřicích

  Betlémské světlo v Litoměřicích

  Betlémské světlo si budou moci zájemci odnést z katedrály sv. Štěpána v Litoměřicích i letos. Emeritní biskup Mons. Josef Koukl ho požehná na Štědrý den během tradičního každoročního setkání se skauty, které bude v katedrále probíhat od 9.00 hodin.
  Přečíst
 • 11.12.2009 Hospic sv. Štěpána v Litoměřicích zve na tradiční živý betlém

  Hospic sv. Štěpána v Litoměřicích zve na tradiční živý betlém

  Narození Ježíše Krista si připomeneme ve středu 23. prosince 2009 od 16.00 hod. na Dómském náměstí v Litoměřicích. Zhlédnete vánoční hru Slyšte, slyšte v provedení dětí litoměřických farností a budete se moci občerstvit pečivem, čajem a svařeným vínem.
  Přečíst
 • 02.12.2009 Uplynulý rok byl krásný

  Uplynulý rok byl krásný

  V pátek 27. listopadu odvysílal Český rozhlas Sever rozhovor s litoměřickým biskupem Janem Baxantem o adventu, o Vánocích a také o prvním roku jeho působení v diecézi.
  Přečíst
 • 25.11.2009 TV Noe natočila reportáž o Mons. Janu Baxantovi

  TV Noe natočila reportáž o Mons. Janu Baxantovi

  Jak a kde žije a pracuje litoměřický biskup Mons. Jan Baxant se mohou dozvědět ti, kteří budou ve středu 2. prosince 2009 sledovat od 17 hodin v televizi Noe pořad nazvaný GOODwillBOY. Ostravský televizní štáb strávil s biskupem v úterý 24. listopadu celé dopoledne a z tohoto setkání připravuje krátkou reportáž.
  Přečíst
 • 25.11.2009 Setkání kněží a jáhnů litoměřické diecéze

  Setkání kněží a jáhnů litoměřické diecéze

  V úterý 24. listopadu proběhl v Diecézním domě kardinála Trochty kněžský den. Toto setkání kněží a jáhnů litoměřické diecéze má zvláštní význam také vzhledem k tomu, že se konalo v Roce kněží, vyhlášeném Svatým otcem Benediktem XVI. na období od 19. 6. 2009 do 19. 6. 2010.
  Přečíst
 • 23.11.2009 Od biskupského svěcení Mons. Jana Baxanta uplynul rok

  Od biskupského svěcení Mons. Jana Baxanta uplynul rok

  V neděli 22. listopadu 2009 uplynul rok, kdy se stal generální vikář českobudějovické diecéze Mons. Jan Baxant v pořadí již dvacátým sídelním biskupem litoměřickým. Diecézním biskupem ho jmenoval papež Benedikt XVI.
  Přečíst