Archiv článků

 • 03.10.2009 Promluvy Svatého otce

  Promluvy Svatého otce

  Promluvy Svatého otce Benedikta XVI. při jeho pastorační návštěvě České republiky.
  Přečíst
 • 02.10.2009 Biskup Jan Baxant požehnal nový domov pro seniory

  Biskup Jan Baxant požehnal nový domov pro seniory

  Nový Domov pro seniory na Dómském pahorku v Litoměřicích, jehož provozovatelem je Farní charita Litoměřice, byl ve čtvrtek 1. října 2009 slavnostně otevřen. Za účasti zástupců města, Ústeckého kraje a Parlamentu České republiky jej požehnal litoměřický biskup Mons. Jan Baxant.
  Přečíst
 • 02.10.2009 Salesiáni otevřeli nové středisko pro práci s mládeží

  Salesiáni otevřeli nové středisko pro práci s mládeží

  Salesiánské středisko Štěpána Trochty – dům dětí a mládeže v Teplicích slavnostně otevřelo ve středu 30. září 2009 nové prostory střediska na Luně v Teplicích – Trnovanech. Slavnosti se spolu se zástupci města, Ústeckého kraje, zástupci zřizovatele Salesiánské provincie Praha a dalšími hosty zúčastnil a nové prostory pro práci s dětmi a mládeží požehnal litoměřický biskup Mons. Jan Baxant.
  Přečíst
 • 30.09.2009 Všem diecezánům

  Všem diecezánům

  Poselství litoměřického biskupa Mons. Jana Baxanta všem věřícím litoměřické diecéze.
  Přečíst
 • 29.09.2009 Slavnostní Veni Sancte zahajují nový akademický rok

  Slavnostní Veni Sancte zahajují nový akademický rok

  Slavnostní mší sv. Veni Sancte, kterou v úterý 29. září v kostele Matky Boží před Týnem na Staroměstském náměstí koncelebrovali biskupové české církevní provincie za účasti vyučujících a studentů Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, byl zahájen nový akademický rok.
  Přečíst
 • 29.09.2009 Setkání poutníků se Svatým otcem ve Staré Boleslavi

  Setkání poutníků se Svatým otcem ve Staré Boleslavi

  Papež Benedikt XVI. navštívil v pondělí 28. září 2009 Starou Boleslav, aby ve zdejší bazilice uctil ostatky mučedníka, patrona českého národa sv. Václava a Palladium země české. Na Proboštské louce se pak pozdravil s věřícími a po slavnostní mši svaté přednesl poselství mládeži. Mezi padesáti tisíci poutníky z Česka i zahraničí bylo na 3,5 tisíce věřících z litoměřické diecéze.
  Přečíst
 • 25.09.2009 Žáci z Jablonce se vydali „Cestou Svatého otce“

  Žáci z Jablonce se vydali „Cestou Svatého otce“

  V souvislosti s návštěvou Svatého otce Benedikta XVI. v České republice probíhal ve čtvrtek 24. září 2009 na Katolické základní škole majora Rudolfa Háska v Jablonci nad Nisou celodenní projekt „Cestou Svatého otce“. Děti se během něj seznamovaly s životem papeže.
  Přečíst
 • 24.09.2009 Svatý otec vzkazuje, že se na nás těší

  Svatý otec vzkazuje, že se na nás těší

  Již v sobotu 26. září zavítá do České republiky papež Benedikt XVI. Do jeho příletu tedy zbývají pouhé dva dny. Jedná se o jeho třináctou zahraniční cestu.
  Přečíst
 • 24.09.2009 Relikviáře sv. Štěpána a sv. Ludmily v litoměřické katedrále

  Relikviáře sv. Štěpána a sv. Ludmily v litoměřické katedrále

  Generální vikář litoměřické diecéze P. Stanislav Přibyl, CSsR sloužil v neděli 20. září mši svatou u příležitosti slavnosti vysvěcení katedrály sv. Štěpána v Litoměřicích. Věřící si zde mohou až do neděle 27. září prohlédnout relikviáře sv. Štěpána a sv. Ludmily, které nebyly v katedrále vystaveny nejméně padesát let.
  Přečíst
 • 22.09.2009 Biskup Jan Baxant navštívil Nepomuceno

  Biskup Jan Baxant navštívil Nepomuceno

  Litoměřický biskup Mons. Jan Baxant navštívil v sobotu 19. září 2009 římskou papežskou kolej Nepomuceno. Návštěva se konala v rámci jeho první cesty do Říma na Setkání biskupů vysvěcených během uplynulého roku. Týdenního setkání, které pořádá Kongregace pro biskupy na papežském institutu Regina Apostolorum, se účastnilo 115 biskupů z celého světa. Kardinál Tarcisio Bertone ho zahájil slovy: Svatí pastýři - to je to, co potřebuje křesťanský lid.
  Přečíst
 • 22.09.2009 Biskup Josef požehnal žernosecké vinice

  Biskup Josef požehnal žernosecké vinice

  Emeritní biskup Josef Koukl požehnal v sobotu 19. září úrodu a vinice Velkých Žernosek. Mší svatou v místním kostele sv. Mikuláše a žehnáním vinic začalo první letošní vinobraní v kraji.
  Přečíst
 • 22.09.2009 V Doksanech si připomněli vysvěcení chrámu

  V Doksanech si připomněli vysvěcení chrámu

  Generální vikář litoměřické diecéze P. Stanislav Přibyl sloužil v pátek 18. září mši svatou při příležitosti slavnosti výročí posvěcení kostela Narození Panny Marie v Doksanech. Stavba je součástí doksanského kláštera, ještě nedokončenou ji vysvětil v roce 1145 olomoucký biskup Jindřich Zdík.
  Přečíst